Показ дописів із міткою III РАДЯНСЬКИЙ ПЕРІОД (1922–1941). Показати всі дописи
Показ дописів із міткою III РАДЯНСЬКИЙ ПЕРІОД (1922–1941). Показати всі дописи

понеділок, 12 січня 2015 р.

Більшовицька влада, комсомольці, піонери


    На кінець  грудня 1918 року більшовицькі війська захоплюють територію Сосницького повіту. 30 грудня 1918 року в Холмах організовується орган більшовицької влади Ревком (революційний комітет).
    19 березня 1919 року  Ревком створює  більшовицьку партійну організацію, яка розпочала втілювати плани  радянської влади на селі. До її складу входили Турас Андрій Мусійович, Кубрак Павло Петрович, Юхновський Петро Афонович, Турас Леонтій Мусійович, Авдієвський Мусій Степанович. Наприкінці року в організацію входило 9 комуністів та 1 співчуваючий.