Взагалі, складність становища і діяльність «творців» справедливості в ті часи була досить суперечливою. Ось що писали «Вісті Губернського Виконавчого Комітету Чернігівщини» 28 червня 1919 року:
«Уже
не раз доводилося вказувати, що бандитизм у Сосницькому повіті все більше і
більше розвивається. Вбивство було за вбивством, грабіж за грабежем. Міліція
діяла або ж, у кращому разі, робила вигляд, що діє. Для кожного, хто тільки
хотів вникнути в те, що діється навколо, було зрозумілим, що остання або ж не
на місці, або ж сама пособляє розвитку бандитизму.
Це припущення
підтвердилося подіями, що відбулися
днями в Охрамієвичській волості. Вони малюються в наступному вигляді: В
самотньому хуторці в селі Тихоновичі був зухвало пограбований і убитий досить
заможній селянин. Прибулому загону Уїздвоєнкому після настійних запевнень, що
бандити будуть знищені, вдалося вмовити селян вказати місце збіговиська
бандитів. За вказівкою селян, була оточена хата, де знаходилися бандити. Вони
відкрили стрілянину по загону і вбили червоноармійця. Було розпочато злом
дверей на світанку, в результаті чого захоплена 21
людина. В хаті виявилися гвинтівки, шашки, револьвери, амуніція і тд.