Книга



Книга « Холми. З минулого в майбутнє..» – документально-краєзнавчий нарис з історії Холмів. У книзі висвітлено історичні події, які відбувалися в селищі Холми Корюківського району Чернігівської області.

У 1968 році в Холмах був створений військово-історичний музей, який отримав назву „Музей комсомольської слави”. Творці музею, вчителі-історики Дерев’янченко Трохим Іванович, Єременко Олександр Михайлович та інші, ініціювали відтворення історії селища. Зібрані ними матеріали та виготовлені експозиції стали основою для патріотичного виховання молоді і шаною до тих, хто відстоював незалежність своєї Батьківщини.

У 2009 році, після так званого «оновлення» експозицій та реорганізації, музей пере-йменовано в Холминський краєзнавчий музей на правах відділу Корюківського історичного музею. Велика частина цінних експонатів просто зникла. Лишилися матеріали однобокого висвітлення «потрібної» історії.

Сьогодні, як ніколи, постало питання відтворення історії нашого краю. Класик української літератури та кінематографу Олександр Довженко у своєму щоденнику занотував: «Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців». Повертаючись до вислову геніального нашого земляка, ми вже бачимо, що народ, який був планомірно доведений до стану «сліпців», став пожинати плоди – Україна мало не втратила своєї незалежності і кожного дня втрачає десятки своїх синів у боротьбі з ворогом.

Відтворення правдивої історії нашого селища і створення музею, в якому буде відображено про кожного, хто хоча б маленький слід залишив в історій Холмів – ось наша мета.

Книга «Холми. З минулого в майбутнє…» є початком цієї клопіткої праці. За п’ять років зібрано величезний документальний матеріал, десятки спогадів людей, яких уже, на жаль, немає з нами. Дочка Олександра Михайловича Єременка, Віра Олександрівна, надала безцінні фотоматеріали. Це сотні фотографій, виконаних у п’ятидесятих – шестидесятих роках її батьком під час роботи кореспондентом Холминської районної газети « Соціалістичним шляхом».

На світлинах перші трактористи Холминської МТС на своїх У-2 та «ХТЗ-Наті» Пріся Патенок, Ганна Помаз, Олена Гренок, Ганна Тишик, Семен Панченко, Іван Щербак. Бригадири Петро Степанець, Федот Жовтий, Василь Єрмоленко, Іван Дорошко, Єгор Зелений, Семен Шматок, Олексій Демченко.

Перша футбольна команда Холмів на чолі з капітаном С.Усманцем. Фото матчу 1/8 фіналу на першість області з командою Сосниці 9 серпня 1959 року. Стаття з газети про кращого футболіста, на той час ще учня школи, Манька Віктора, захисників Миколу Крав-ченка і Бориса Тарасенка.

Зміст книги

I - Період Чернігово-Сіверщини
II - Період національно-демократичних революцій (1905–1922)
III - Радянський період (1922–1941)
IV - Роки німецько-радянської війни (1941–1945)
V -  Рух народного спротиву
VI - Холми у 1945–1991 роках
VII - На фронтах Другої cвітової війни
VIII - Ветерани Другої cвітової війни
IX - З історії підприємств, організацій, закладів і установ
X - Рубрика "Долі людські "

Немає коментарів:

Дописати коментар