Після колективізації 1930-х років у селі було засновано колгосп, побудовано школу.
Перед Другою світовою війною у 1940 році мешканці села Ченчики, майже повністю, були примусово переселені до Фінляндії на окуповані Червоною Армією території. До тридцяти сімей з Ченчиків, з колгоспним реманентом, коровами і кіньми були виселені у Кексгольмський район, село Тиурінськ, «… у зв’язку з плановим переселенням в Карело-Фінську РСР». Такі «планові» переселення українців товарними вагонами за сталінських часів сьогодні вже відомі. У 1941 році фіни відвоювали свої покинуті села і «переселенців» чекали нові поневіряння. Основна частина з них полягла у боях на берегах Неви, багатьох здолав голод блокадного Ленінграду, і лише частка була евакуйована у Свердловську область Росії.
Тим, хто не потрапив під переселення і лишився у Ченчиках, перепало не менше. Одні пішли в ліс у радянські партизани, інші були зв’язковими, а ще інші – між двома «молотами»: партизанами і поліцаями (колабораціоністами).
Після Другої світової війни село Ченчики стало знову заселятися і розрослося майже до 40 садиб. У селі розташовувалася бригада колгоспу «Червоний маяк», де мали змогу працювати місцеві жителі. Працювала крамниця споживчого товариства.
Пік розвитку поселення припав на 70-ті роки минулого століття, але цей період став і початком процесу урбанізації, "перетікання" жителів до більших населених пунктів. Укрупнення колгоспів, реорганізація та інші реформи не змогли врятувати процес вимирання малих сіл в Україні, не лишивши іншої долі і Ченчикам. Сьогодні невеличке поселення (вісім хатин) живе своїм життям серед мальовничої природи, зустрічаючи кожного красою своєї первозданності.
Немає коментарів:
Дописати коментар